|
A technika lényege egy speciálisan átalakított kulcsban rejlik, amelyet a zárbetétbe helyezve, majd egy csavarhúzó vagy kalapács segítségével megütögetve a zár kinyillik. Az előbb említett módszer részletesebb megismeréséhez egy Mindenki számára érthető, egyszerű fizikai törvényre van szükség, amely egy hétköznapi példa tükrében a következőképpen mutatható be: amikor az ember biliárdban a fehér golyóval meglöki a két közvetlenül egymás mögött álló másikat, akkor a mozdulat hatására csak az utolsó fog elgurulni.
|
A kopogtató technika esetében az egyedileg kialakított kulcs a fehér golyó, míg a zárást biztosító egymás tetején elhelyezkedő csapok a másik két golyó szerepét játsszák. Amikor a betörő ráüt a kulcsra, akkor a felső csap ott marad, az alsó pedig lelökődik a cilindertest aljába, így egy rövid időre megszűnik a zárást biztosító csapok blokkolása, amely idő alatt a támadó képes lesz a henger elfordítására. Az új módszer lehetővé teszi a betörő számára, hogy komolyabb szakmai tudás illetve ismeretanyag nélkül igen gyorsan, akár egy percen belül is kinyisson egy külföldi vagy magyar rendfenntartó szervezet által biztonságosnak minősített zárbetétet. A legnagyobb veszélyt a figyelemre méltó betörési sebesség mellett az a tény jelenti, hogy az eddig drótokkal (zárfésűvel) nehezen, illetve egyáltalán nem nyitható oldallapfúrt zárbetéteken felül, már az extra védelemmel ellátott, azaz mágnescsappal illetve a kulcsba szerelt speciális mozgó tüskével rendelkező modellek is megtámadhatóvá váltak, hiszen ezen elemek minden egyes legyártott zárbetétben megegyeznek, s így a módosított kulcs is tartalmazza őket.
Mi a Gordiusz védőpajzs használatát ajánljuk, hiszen annak belső szerkezete eltér a cilinderbetétek működési elvétől, így a kopogtatási technika nem alkalmazható rajta, ráadásul az összes ismert betörési módszer ellen védelmet biztosít.
|